savunma ve silah sohbet
görüş,öneri ve fikirlerinizi iletisim@adrenalinturk.com e-mail adresinden bize iletebilirsiniz
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Ana Sayfa Yardım Ara Takvim Harita Galeri Giriş Yap Kayıt

Menu

Reklam

reklam950100
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: savunma ve silah sohbet  (Okunma Sayısı 5285 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Avatar Yok
Üye++
***
ye No: 16
Mesaj Sayısı: 213
Üyelik Bilgileri
Yanıtla 15 : May?s 31, 2012, 09:47:45

Kanada Gemilerinin Lazer Bazlı Tehditlerden Korunması CASSIDIAN’a Emanet - 30.05.2012

Gemilere karşı kıyı bölgelerinden kaynaklanabilecek, lazer huzme güdümlü füzeler gibi tehditlere karşı CASSIDIAN ve Kanda Savunma Araştırma ve Geliştirme Kurumu tarafından geliştirilen LOCATES sistemi, kritik gözden geçirme aşamasını geçti. CASSIDIAN tarafından 29 Mayıs’ta yapılan açıklamada, sistemin testlerinin Temmuz ayında başlaması ve 2013 yılının ikinci yarısına dek sürmesinin beklendiği belirtildi.
kaynak:savunmahaber.com


donanma gemilerimizde benzeri sistem varmı?
eğer yoksa çok kötü çünkü yunanistan ege adalarını silah deposu haline getirmiş durumda.100lerce ada var. adalar arasından geçecek gemilerimiz için lazer güdümlü füzeler büyük tehdit oluşturuyor.

Kayıtlı
Admin
Üye++++
*****
ye No: 2
Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 4581
Üyelik Bilgileri E-Posta
Yanıtla 16 : Haziran 01, 2012, 07:37:12

Aselsan'dan İsrail'e 63,5 milyon dolarlık darbe
01 Haz 2012 06:06 Samanyolu Haberİsrail Savunma Bakanlığı'nın, İsrailli savunma sanayi firmaları IAI ile Elbit'in Türk Hava Kuvvetleri'ne istihbarat sistemi satışına dair ihracat lisansını iptal etmesinin ardından Ankara'dan karşı hamle geldi.
Öncelikle İsrail li firmanın 8,5 milyon dolarlık teminat mektubu 'yakıldı'. Yani bu para, projenin ana yüklenicisi Aselsan tarafından geri alındı. Daha önce avans olarak ödenen 55 milyon doların iadesi için IAI ve Elbit'e verilen sürenin dolmasına birkaç gün kaldı. Bu miktar da Aselsan tarafından tahsil edilecek. Geri alınan miktarlar ya doğrudan Savunma Sanayii Müsteşarlığı'na (SSM) aktarılacak ya da SSM ve Aselsan arasındaki mahsuplaşmada kullanılacak.

İsrail firmaları, Türk Hava Kuvvetleri'nin envanterinde bulunan F-4 savaş uçaklarına monte edilmek üzere istihbarat ve keşif amaçlı kamera sistemleri üretiyordu. İsrail firmalarıyla 2008'de 165 milyon dolarlık sözleşme imzalandı ve bir yıl sonra da avans ödemeleri yapıldı. Fakat Türkiye ve İsrail arasında yaşanan siyasi krizin ardından ihaleyi kazanan iki firmanın ihracat lisansı İsrail tarafından iptal edildi. Böylece proje durmuş oldu. Söz konusu sistemlerin sahip olduğu teknolojiyle, kilometrelerce derinlikteki bir alandan çözünürlüğü yüksek görüntü alınabiliyor. Şu an F-4 uçaklarında kullanılan sistem ise, dijital görüntülemeyi içermiyor. Görüntülerin üsse aktarılması için uçakların öncelikle iniş yapması şart. Ardından çekilen görüntüler kartlara basılıyor. Alınması düşünülen sistemde ise, 150 kilometre mesafeden dijital fotoğraf çekilebilecekti ve bilgi aktarımı için uçakların üslerine dönmesinin beklenmesine gerek kalmayacaktı. Projenin iptalinin ardından SSM, elindeki B planını devreye soktu. Söz konusu sistemler ya hazır olarak ABD'den alınacak ya da Aselsan'a 3 yıl süre verilecek ve yerli sistemler beklenecek. Fakat Aselsan'ın da 'yerli üretiyorum' dediği birçok sistemi yurtdışından getirip sadece Türkiye'de montaj yaptığının bilinmesi savunma bürokratlarını sıkıntıya sokuyor.

ZAMAN

Kayıtlı
Admin
Üye++++
*****
ye No: 2
Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 4581
Üyelik Bilgileri E-Posta
Yanıtla 17 : Haziran 01, 2012, 07:38:25

Hollywood filmlerine Türkiye'den özel silah!
31 May 2012 23:47 Samanyolu Haber
Türk savunma sanayi son yıllarda büyük gelişme gösteriyor. Silah üzerine yapılan ciddi yatırımlar meyvesini veriyor.
Konya Beyşehir'de faaliyet gösteren bir Türk firması, 4 yıl süren çalışmalarının ardından piyasadaki savunma silahlarının 2 katı mermi kapasitesine sahip pompalı tüfek tasarladı.

Tüfek şu an gerekli izinler alınamadığı için Türkiye'ye üretilemiyor. Ancak yurdışından oldukça talep görüyor.

UTS-15 tüfeği daha şimdiden yabancı dizilerde ve Hollywood filmlerinde boy gösterdi bile...

İmalatında özel hammaddeler kullanıldığı için benzerlerinden 3 kat daha hafif olan bu tüfek, seri üretime geçeceği günü bekliyor.
kaynak:samanyoluhaber.com

Kayıtlı
Admin
Üye++++
*****
ye No: 2
Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 4581
Üyelik Bilgileri E-Posta
Yanıtla 18 : Haziran 04, 2012, 08:15:55

Rus Korgenerali Viktor Kachalkin, Rus Hava Kuvvetleri için 60 adet dev AN-70 tipi 4 x turbopop nakliye uçağı alınacağını açıkladı. İlk uçuşu 16 Aralık 1994 tarihinde gerçekleştirilen ve bugüne dek sadece iki adet “eşantiyonu” üretildikten sonra ikisi de kırıma uğrayan söz konusu 60 adet An-70 uçaklarının Antonov firması tarafından 2020 yılından itibaren teslim edilmesi öngörülüyor.

An-70 yanında 25 adet de An-124 (NATO kodu: Condor) tipi stratejik nakliye uçağı alınacak ve mevcut emektar İlyushin Il-76 (NATO kodu: Candid) stratejik nakliye uçakları da modernize edilecek.

An-70 turboprop ulaştırma uçağı, azami 47 ton olmak üzere, batı rakibi A400M uçağından 10 ton daha fazla faydalı yükü havadan nakledebiliyor. Söz konusu uçak 35 ton faydalı yükü 3500 km menzile ulaştırabiliyor ki bu parametreye göre uçak A400M performansı ile hemen hemen aynı özellikte (A400M: 37 ton – > 3300 km).

Görünüşe bakılırsa Rusya, orta ve uzun vadede havadan stratejik ve orta sınıf taktik nakliye üstünlüğünü ABD’ye kaptırmaya hiç de niyetli değil. Ayrıca Rusya bu atakla An-70 projesini yeniden dirilterek A400M’ye güçlü ve hesaplı bir rekabet potansiyeli oluşturma çabasında da olabilir.
kaynak:savunmasanayi.net

Kayıtlı
Admin
Üye++++
*****
ye No: 2
Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 4581
Üyelik Bilgileri E-Posta
Yanıtla 19 : Haziran 04, 2012, 08:20:09

Eurofighter’a Suudi dopingi
Hava üstünlük uçağı F-22′den sonra batıda kullanıma girmiş yüksek manevra performanslı yegane av-önleme uçağı Eurofighter Typhoon için Suudiler’den sürpriz denebilecek son derece önemli bir kararla uçağa çok yeni özellikler kazandırılacak.

Bilindiği gibi F-15 ve Tornado filosunu modernize eden ve yine son model F-15 gibi yeni uçaklarla tamamlayan Suudi Arabistan Kraliyet Hava Kuvvetleri için sipariş edilen modern savaş uçakları arasında tamamı Tranche 2 konfigürasyonlu olmak üzere 72 adet Eurofighter Typhoon uçağı da bulunuyor.

Yedek parça, eğitim, mühimmat ve lojistik destek paketleriyle birlikte Suudi Arabistan söz konusu 72 uçak için, dudak uçurtan astronomik bir maliyeti sineye çekmiş ve 72 uçağın 24′ü Suudi Arabistan’a teslim edilmişti. Suudiler için üretilen bu uçakların yıllık üretim temposu 8 ila 10 uçak dolayında. 

Suudi Arabistan aldığı son bir kararla, Eurofighter Tpyhoon uçaklarının AESA radarları ve gerektiğinde monte edilebilen gövde üstü ikiz konformal yakıt tankları (CFT) ile donatılmasına yeşil ışık yaktı. Buna ilaveten, Eurofighter uçaklarının IRIS-T, AIM-9, AIM-120 serisi.. standart hava-hava mühimmatlarına ilave olarak, Fransız ve yine ABD menşeli diğer kısa, orta ve uzun menzilli hava-hava/hava-yer  güdümlü mühimmatlar için de uçağın sertifiye edilmesine karar verildi.

Eurofighter Typhoon uçağının son derece güçlü ve yüksek performanslı, fakat elektromekanik kontrollü CAPTOR radarının AESA versiyonu CAESAR (Captor AESA Radar) çoktan ArGe’si tamamlanmış, deneme ve testleri başarıyla yapılmış ve seri üretim aşamasına gelmiş bir sensör sistemi ve bir süredir Tranche 3b kararları ya da Hindistan’ın MMRCA ihalesinde müşterisini beklemekteydi.

Suudilerin bu kararları sayesinde Eurofighter ilk defa modern bir AESA özellikli CAPTOR-E radarına kavuşmakla kalmıyor, CFT vasıtasıyla ‘supercruise’ kabiliyetli Eurofighter’ın, gerektiginde gövde ve kanat altlarındaki pilonlara harici yakıt tankı monte etmeden ve uçak ‘supercruise’ (Sadece F-22 için söz konusu olan, artyakıcı kullanımadan silah ve mühimmatlarıyla ses üstü/süpersonik hıza erişme ve tutunma) özelliğinden de feragat etmeden menzili göreceli olarak artıyor.

Yine uçak Fransız ve diğer ilave ABD mühimmatlarını da kullanabilecek hale getiriliyor. Aşağıdaki resimlerde Eurofighter’in bir fuar sırasında çekilen CFT’li mock up maketleri ve Arap Yarımadası semaları kamuflajıyla temsili grafiği görülüyor.

Özge Kılınç
kaynak:savunmasanayi.net

Kayıtlı
Admin
Üye++++
*****
ye No: 2
Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 4581
Üyelik Bilgileri E-Posta
Yanıtla 20 : Ocak 24, 2018, 04:59:42 S

https://youtu.be/JY2UJquYzmM

Kayıtlı
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır

Anahtar Kelimeler
savunma ve silah sohbet oyunlar, savunma ve silah sohbet program, savunma ve silah sohbet oyunu indir, savunma ve silah sohbet program ykle, savunma ve silah sohbet download, savunma ve silah sohbet hikayeleri, savunma ve silah sohbet resimleri, savunma ve silah sohbet haber, savunma ve silah sohbet ykle, savunma ve silah sohbet videosu, savunma ve silah sohbet msn eklentisi, ark szleri
Gitmek istediğiniz yer:  

Reklam

indexindexindex


 
Ana Sayfa - Yardım - Ara - Takvim - Üyeler Campus Tasarım En iyi görüntü 1280x1024 ile alınabilir.
Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb


- Bu Sayfa 1.28 Saniyede 29 Sorgu ile Oluşturuldu
MySQL KullanıyorPHP KullanıyorXHTML 1.0 Uyumlu!CSS Uyumlu!